Jak powstała marka Hurom? Innowacyjne produkty proponowane przez firmę Hurom nie należą do anonimowych, kontakt z nimi miał więc chyba każdy zwolennik życia w zdrowym stylu zwłaszcza, jeśli jego zamiłowaniu do zdrowego odżywiania się towarzyszy ochota na soki wykonane zarówno ze świeżych owoców, jak i warzyw. Hurom dał się poznać przede wszystkim jako firma polecająca wyciskarki do soków kojarzone nie tylko z wysokim stopniem bezawaryjności, ale również ze znakomitą jakością produktu końcowego – nadspodziewanie klarownego soku. Mamy zatem do czynienia ze sprzętami niezawodnymi, które są w stanie znaleźć dla siebie miejsce w każdej kuchni. Marka Hurom narodziła się w roku 2009, nie można jednak zapomnieć o tym, że firma pochodząca z Korei Południowej może się pochwalić o wiele dłuższą historią.

Jej założenie miało miejsce w roku 1974, a producent od samego początku zajmował się tworzeniem drobnego sprzętu AGD. Dong Ah Industry stawiał przede wszystkim na wysoką wydajność polecanych przez siebie rozwiązań, gdy więc w latach dziewięćdziesiątych jego oferta poszerzyła się o pierwszą jednoślimakową wyciskarkę poziomą, szybko stało się jasne, że można się nią zainteresować. Rynek bardzo szybko odpowiedział zresztą pozytywnie na tego rodzaju rozwiązanie, a choć wyciskarka znalazła nabywców, sam producent wcale nie wydawał się być tym przesadnie usatysfakcjonowany kontynuując prace mające na celu jej udoskonalenie.

Kolejnym rozwiązaniem była wyciskarka wertykalna oznaczona jako LSTS-J0606. Tym razem przełom był jeszcze większy, mogliśmy mówić bowiem o pierwszym na świecie produkcie o podobnym charakterze. Nacisk, jaki kładziono na produkcję wyciskarek i sokowirówek pociągał za sobą jeszcze jedną korzyść, firma z Korei stawała się bowiem podmiotem coraz lepiej rozpoznawanym nie tylko w samej Azji, ale również na innych kontynentach. Początkowo kolejne rozwiązania sprzedawano pod różnymi markami, w 2009 roku doszło więc nie tyle do powstania nowego podmiotu, ile do ujednolicenia nazewnictwa.