Kiedy pada śnieg, a chłodniejsze temperatury sprawiają, że wszyscy chwytamy za ciepłe kubki, chcieliśmy podzielić się naszymi ulubionymi ciepłymi zielonymi smoothies. Podobnie jak zwykłe zielone smoothie, te są świetne do popijania przed kominkiem lub w drodze do pracy/szkoły/po sprawunki/życia. Zielone smoothie nie powinno nas spowalniać, jednak trudno jest zrobić zimny napój (nie mówiąc już o wypiciu go) w mroźny dzień. Te 6 ciepłych zielonych smoothies zostało przetestowanych i zatwierdzonych przez społeczność. Są to pyszne, zdrowe sposoby na spożywanie roślin przez cały sezon zimowy.

Rośliny sezonowe do zielonego smoothie

Znalezienie niedrogich produktów zimą może być nie lada wyzwaniem! Upewniliśmy się, że te ciepłe zielone smoothie zostały przygotowane z sezonowych produktów.

Jeśli łatwo je znaleźć i są tanie w zakupie, łatwiej będzie utrzymać nawyk robienia smoothie!

Produkty sezonowe nie tylko smakują lepiej, ale też rośliny uprawiane są w sposób, który pomaga nam zachować zdrowie przez cały rok.

Chcemy, aby te ciepłe smoothie smakowały jak najlepiej, a używanie produktów sezonowych jest zdecydowanie kluczem do tego. Żywność zasadzona i uprawiana w odpowiednim sezonie jest bardziej bogata w składniki odżywcze niż produkty uprawiane poza sezonem. Rośliny niesezonowe mogą być również uprawiane z użyciem środków dojrzewania, zarówno chemicznych, jak i niechemicznych, aby zachować ich świeżość. Więcej na ten temat mówi artykuł National Library of Medicine.

Produkty świeże zimą

Oto wspaniała lista zimowych produktów, które powinny być łatwe do znalezienia, nie drogie, pełne smaku i gotowe do zmiksowania na ciepłe smoothie już teraz:

Jeśli te warzywa sprawiają, że masz ochotę na roślinny posiłek zamiast ciepłego smoothie, sprawdź na naszym blogu kilka wspaniałych roślinnych przepisów z wykorzystaniem tych świeżych składników. Zakochaliśmy się w tym Plant-Based Veggie Bowl (sos konopny dla wygranych!) i tej wegańskiej zupie dyniowej.

6 ciepłych smoothies, które warto wypróbować tej zimy

Przygotuj się na łyk zachwycających, ciepłych zielonych smoothies i Rawk swoją grę smoothie na zupełnie nowym poziomie. Wypróbuj je, a następnie skomentuj poniżej swoje nowe ulubione:

#1 Warm Wassail Green Smoothie: To rozgrzewające smoothie jest słodką, ale pocieszającą mieszanką przypraw, która wprawi każdego w świąteczny nastrój. Kliknij tutaj, aby zmiksować się w szczęściu.

#2 Warm Apple Pie Green Smoothie: To deserowe smoothie zaspokoi każdy głód na ciasto. Zmiksuj tutaj.

#3 Ciepłe smoothie z przyprawioną gruszką z orzechów nerkowca: Mleko z nerkowców zamienia to ciepłe smoothie w kremową rozkosz. Wypróbuj go tutaj.

#4 Zielone Smoothie z orzechów laskowych i gorącej czekolady: Kto nie chce odrobiny dekadencji w swoim życiu?! Dodaj do tego ciepłego smoothie trochę śmietanki kokosowej (tej z puszki) i posypkę z kakao, aby uzyskać przytulny smakołyk. Odpal kominek i zacznij mieszać tutaj.

#5 Warm Chai Tea Smoothie: To smoothie łączy w sobie wszystkie najlepsze części herbaty chai, z korzyści zdrowotnych zielonego smoothie. Mieszaj przez popołudniowy zastój tutaj.

#6 Zdrowa gorąca czekolada : Smoothie z gorącej czekolady?! Cóż, tak jakby. To ma wszystko, co wchodzi do blendera. To nie jest wiertarka ... To smoothie jest bogaty i kremowy. Idź do idealnej mieszanki tutaj.

Mamy nadzieję, że te ciepłe przepisy na smoothie pomogą Ci przetrwać nadchodzące mrozy i zachować zdrowie przez całą zimę.