Czy soki mogą leczyć? Wyciskane soki z owoców i warzyw są coraz bardziej popularne. Bierze się to stąd, że coraz więcej ludzi świadomie wybiera zdrowy tryb życia i z rozwagą wyszukują to co jedzą i piją. Często sami komponujemy przepisy na zdrowe i pożywne posiłki, a poradniki o zdrowej żywności cieszą się niesłabnącą popularnością. Rekordy popularności biją informacje o świeżo wyciskanych sokach owocowych i warzywnych. Zastanówmy się więc na tym czy takie napoje są rzeczywiście porcją pożądanych witamin i składników mineralnych, które poprawią nasze zdrowie. Soki dostępne na sklepowych półkach są pasteryzowane i pełne sztucznych barwników czy konserwantów.

Sok przygotowany w domu ze świeżych owoców i warzyw to pewność świeżości, braku zbędnego cukru i sztucznych składników. Zatem z całą pewnością można potwierdzić, że świeże soki to dla nas drogocenna porcja wielu składników, które poprawiają stan naszego organizmu oraz pomagają w leczeniu i zapobieganiu wielu chorób. Przedstawiamy kilka najważniejszych przesłanek które sprawią, że chętniej będziemy sięgać po ten rodzaj napoju:

1. Picie soków to najprostszy sposób na eliminację rozwoju nowotworów. Badania naukowe potwierdziły, że wiele owoców i warzyw, m.in. marchew, brokuł, seler czy kapusta, zawierają wiele składników które pomagają w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych. Soki zawierają więcej takich składników, przez to działają lepiej niż zjedzenie owoców i warzyw w całości.

2. Regularne picie soków pomaga także w pozbyciu się zbędnych kilogramów, co jest ważne dla osób walczących z nadwagą lub otyłością. Problemy z otyłością są w obecnych czasach jednym z najpoważniejszych schorzeń jakie dotykają społeczeństwa. Dodatkowe kilogramy to kłopoty z cukrzycą typu II, niedokrwieniem serca i choroby pęcherzyka żółciowego, a często są też wynikiem braku witamin i składników mineralnych, których mamy prawdziwe bogactwo w sokach.

3. Problemy z zaburzeniem pracy żołądka i jelit to również choroby wynikające z niewłaściwej diety. W zredukowaniu takich dolegliwości pomaga picie soków z owoców i warzyw, które usuwają z organizmu szkodliwe toksyny i bakterie.

4. wiele chorób serca, niewydolności narządów wewnętrznych i nowotworów bierze się z niedostarczenia do organizmu witamin i wielu składników odżywczych. Najprostszym sposobem w profilaktyce takich sytuacji, jest picie zdrowych świeżych soków, które są łatwo przyswajalne przez organizm i uzupełnią niedobory składników odżywczych.