Jak wybrać odpowiednią wyciskarkę? Wyciskarki do soków Jeśli myślisz, że jest Ci potrzebna sokowirówka, albo wyciskarka do soków to warto się zdecydować na pomoc kogoś, kto zna ten temat już od dawna. Mamy w tym zakresie bardzo duże doświadczenie i dzięki temu będziemy w stanie coś sensownego podpowiedzieć i ułatwimy wybór dobrego sprzętu Osoby, które uważają, że wybór wyciskarki do soku będzie łatwy to się mocno myli. W rzeczywistości można tylko mówić o jeden wspólnej cesze takich urządzeń a więc o wyciskaniu soku. Ale inne sprawy takie jak wydajność, realizacja procesu czy czas trwania są inne. Zdarza się, że nie wszystkie owoce w każdym urządzeniu będzie się dało przerabiać.

Na początek warto sobie powiedzieć, że nie ma takiego urządzenia jak idealna wyciskarka czy sokowirówka. Dlatego warto pomyśleć, które elementy są dla nas najważniejsze. Jeśli chcemy dowiedzieć się coś więcej o urządzeniach, które mogą być dla nas dobre warto sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań. Jakie soki preferujemy? Jeśli chcemy korzystać tylko z tych podstawowych warzyw czy owoców takich jak jabłka, cytrusy, marchew czy burak to można liczyć się z tym, że każde urządzenie będzie w stanie taką pracę dla nas wykonać. Jeśli jednak nasze wymagania są większe i do soku chcemy także dodawać jakieś produkty liściaste to już musimy się liczyć z tym, że będzie trzeba wybrać jakieś lepsze urządzenie. Gęsty czy rzadki – jaki sok wolisz? W sokowirówce powstaje zupełnie inny sok niż w wyciskarce.

Jeśli zależy nam na soku klarownym, który będzie stosunkowo rzadki to raczej dobrze się tutaj sprawdzi właśnie sokowirówka. Natomiast wyciskarka przygotowuje nam bardziej gęsty sok, w którym dodatkowo mogą się także znajdować części owoców Ile soku potrzebujesz? To kolejna ważna sprawa, ponieważ trzeba się dobrze zastanowić nad tym jaka wydajność urządzenia będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dobrze będzie sprawdzić jakie konkretnie pojemniki otrzymamy i ile soku tam się znajdzie. Jeśli zależy nam na czasie to więcej możliwości da sokowirowka, która pracuje znacznie szybciej i duże ilości soku uda się tak naprawdę uzyskać w krótkim czasie. Dlatego pod tym kątem warto na te urządzenia spojrzeć. Ostatecznie trzeba wiedzieć także jak często z urządzenia będziemy korzystać, by nie było bardziej zajmujące czyszczenie sprzętu niż wartość przygotowywanego soku.