Czym kierować się przy wyborze wyciskarki? Jak często chcesz robić soki? Proces wykonywania soku nie będzie dla nas męczący niezależnie od tego czy będzie to sokowirówka czy wyciskarka. Uciążliwe będzie bardziej czyszczenie sprzętu, ponieważ po każdym użyciu będzie konieczne bardzo dokładne czyszczenie urządzenia. Na początku może będziemy chętnie to robić, ale z czasem można być pewnym, że czyszczenie urządzenia będzie nas męczyć. Jeśli chcemy wyciskać soki bardzo często to musimy się liczyć z tym, że urządzenie będzie trzeba również często czyścić. I właśnie dlatego warto sprawdzić jak to czyszczenie się realizuje i czy będzie nam zajmować dużo czasu.

Warto wybrać taki sprzęt, który nie będzie nas męczył w czasie czyszczenia. Czy zdrowie jest dla Ciebie priorytetem? Oczywiście zarówno sokowirówki jak i wyciskarki są w sklepach mocno zróżnicowane zarówno pod kątem jakości jak i ceny. Zwykle jednak w parze z ceną idzie jakość i tak trzeba na te urządzenia spojrzeć. Lepiej uważać na takie marketowe urządzenia, których jakość niestety może nie być zadowalająca w związku z czym szybko mogą ulec uszkodzeniu a jednocześnie nie wiadomo jakiej jakości będzie przygotowany sok. Ogólnie, jeśli chcemy myśleć o zdrowym soku to przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym w jakim soku będzie duża ilość zdrowych składników.

I jeśli na tej kwestii będziemy się chcieli skupić to oczywiście trzeba pomyśleć o wyciskarce, ponieważ takie wolnoobrotowe urządzenie będzie się charakteryzować lepszą jakością pracy i nie będzie nam niszczyć składników, które są ważne dla zdrowia w soku. Jeśli chodzi o sokowirówki to sok może dochodzić nieco do podgrzania i tym samym może się pojawić problem związany z utlenianiem i pewne ważne składniki odżywcze będą nam tam ginąć. Jeśli tego chcemy unikać to zdecydowanie lepiej będzie się zdecydować na sprzęt w postaci wyciskarki, który pracuje na wolnych obrotach i zachowuje dla nas wszystkie cenne składniki w soku.